Γραφείο Τύπου

Τρίτη, 16 Μαΐου 2017
image_print
Εκδήλωση για τη γιορτή της μητέρας στο ΚΑΠΗ Δράμας

Την Τρίτη 16-5-2017 στον χώρο του ΚΑΠΗ Δράμας, το Νομικό Πρόσωπο του Δήμου Δράμας πραγματοποίησε εκδήλωση για τη γιορτή της μητέρας. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιπεριφερειάρχης Δράμας, κ. Αργύρης Πατακάκης, ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, ο Πρόεδρος του Νομικού Προσώπου του Δήμου Δράμας, κ. Αλέξανδρος Παναγιωτίδης, ο Πρόεδρος του ΠΟΦΤΜΜ, κ. Ανέστης Τερζής, η Αντιπρόεδρος του Νομικού Προσώπου, κα. Ζωή Καρυοφυλλίδου. Στο πλαίσιο της γιορτής συμμετείχαν μαθητές που απήγγειλαν ποιήματα για τις μητέρες και για τις γιαγιάδες, καθώς επίσης και η χορωδία του ΚΑΠΗ Δράμας που ερμήνευσε αντίστοιχα τραγούδια. Στο τέλος της εκδήλωσης μοιράστηκαν άνθη σε όλα τα μέλη.

Ο Δήμαρχος Δράμας ευχήθηκε χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη του ΚΑΠΗ και στις μητέρες και τόνισε ότι όλοι οφείλουμε την ύπαρξή μας και την πρόοδό μας στη μητέρα που αποτελεί το αιώνιο σύμβολο άδολης και παντοτινής αγάπης για τον κάθε άνθρωπο. Επιπλέον, συνεχάρη τους μαθητές και τα μέλη του ΚΑΠΗ για τη συμμετοχή τους σε όλες τις δράσεις που πραγματοποιούνται.

Από το Γραφείο Τύπου